Плити дорожні (ПД) залізобетонні призначені для пристрою тимчасового або постійного дорожнього покриття. Являють собою прямокутні плоскі армовані плити із залізобетону.

При цьому популярність ПД пояснюється не тільки відмінними експлуатаційними характеристиками, а також зручністю і простотою укладання, при цьому умови місцевості не відіграють істотної ролі. При будівництві нових трас використання дорожньої плити дозволяє оперативно змінити маршрут в разі виникнення непередбачених обставин, що є величезним плюсом даного типу покриття в порівнянні, наприклад, з асфальтовим, коли потрібні більш серйозні підготовчі роботи.

Крім того, дороги, побудовані за допомогою дорожніх плит, можливо піддати швидкому демонтажу, що особливо цінно в разі обладнання тимчасових під'їзних шляхів (до будівельного об'єкту і т.д.). Звідси випливає наступне безумовна перевага дорожніх плит перед іншими видами дорожніх покриттів - можливість їх повторного використання, що значно здешевлює вартість будівельних об'єктів в цілому.

Основні види ПД

Виділяють два основних типи дорожніх плит в залежності від їх цільового призначення: для капітальних доріг (1П) і для тимчасової укладання (2П). Крім того, в залежності від конфігурації існує таке маркування: П - прямокутна, Т - трапецеїдальних, Ш - шестикутна. Також в назві (абревіатурі) вказується граничне навантаження (в тоннах).

Технічні характеристики дорожніх плит:

· Міцність бетону на стиск від B22,5;

· Морозостійкість не менше 100 циклів замерзання-відтавання;

· Коефіцієнт водопоглинання становить менше 5,7%;

· Дорожня плита розрахована на навантаження H-30 і H-10.